Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Od dzisiaj obowiązują godziny dla seniorów

Senior

Godziny dla seniorów znów obowiązują! Dotyczą osób, które ukończyły 60 lat. Zostały wprowadzone od 10.00-12.00.

Będą obowiązywać w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie do odwołania, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00.

- Musimy mieć świadomość, że reguły, które wyznaczamy są wskazówkami i zaleceniami, które powinny być przestrzegane przez seniorów - to może ocalić życie – mówił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że w ramach solidarności międzypokoleniowej, przestrzegając zasad, chronimy zdrowie i życie seniorów.

Wprowadzenie godzin dla seniorów ma służyć ochronie osób starszych przed COVID-19.

Proszę wszystkich o zapoznanie się z tymi zasadami – mówił premier. - Od ich rygorystycznego zachowywania będzie zależeć tempo spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa – dodał.

Przypomnijmy, że od ubiegłej soboty cały kraj znalazł się w tzw. żółtej strefie, w której obowiązuje m.in. zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. W placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych. W każdym sklepie muszą się znajdować rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji, które mają być udostępniane klientom.

Powrót godzin dla seniorów

Godziny dla seniorów nie są już dla nas żadną nowością, ponieważ obowiązywały na początku kwietnia. Wtedy jednak zakupy w sklepach mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Godziny dla seniorów obowiązujące teraz, obejmują większą grupę osób.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search