Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Oddaj krew! Ambulans już czeka

Oddawanie Krwi Katowice

Zostań bohaterem! Dzisiaj przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbywa się honorowe oddawanie krwi.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już oczekuje na wszystkich krwiodawców. Jest dostępny przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19. Będzie można oddawać w nim krew do godz. 13.00.

- Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia – zachęca Śląska Policja.

Przypomnijmy, że aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Krew mogą oddać osoby bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka). Krwiodawcy powinni także mieć ujemny wywiad epidemiologiczny (bez kontaktu z osobą chorą na covid-19 i osobami na kwarantannie).

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search