Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Oddziały leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc w Szpitalu Śląskim w Cieszynie oficjalnie otwarte

Szpital Cieszyn

Szpital Śląski w Cieszynie otwiera Oddział Obserwacyjno-Zakaźny oraz Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc. Oddziały powstały w zmodernizowanym Pawilonie III Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny oraz Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc oficjalnie został dzisiaj otwarty w nowopowstałym, zmodernizowanym Pawilonie III Szpitala Śląskiego w Cieszynie. W końcu teraz są najbardziej potrzebne. Więcej o oddziałach i modernizacji Szpitala Śląskiego w Cieszynie pisaliśmy TUTAJ.

- Szpital Śląski w Cieszynie pełni bardzo ważną rolę w leczeniu pacjentów, nie tylko z subregiony południowego, ale także pozostałych mieszkańców naszego województwa – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Utworzenie kompleksu leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc w Szpitalu Śląskim w Cieszynie zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Śląskiego z budżetu województwa.

Utworzenie kompleksu leczenia chorób zakaźnych i chorób płuc było zatem konieczne, aby zapewnić pacjentom specjalistyczną opiekę medyczną w tym zakresie. Samorząd Województwa Śląskiego, współpracując z władzami Powiatu Cieszyńskiego, przekazał z budżetu kwotę 6 mln złotych na ten cel. Wsparliśmy placówkę w dokończeniu inwestycji i tym samym przyczyniliśmy się do polepszenia jakości usług medycznych w regionie – mówi Jakub Chełstowski.

fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search