Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Osiedle Nowy Nikiszowiec - wkrótce rusza nabór do mieszkań

Nowy Nikisz

Jest szansa na zamieszkanie w Nowym Osiedlu Nikiszowiec. Spółka PFR Nieruchomości wraz z Miastem Katowice i Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, podjęli decyzję o uruchomieniu naboru do mieszkań w styczniu 2021 roku.

O Nowy Nikiszowcu od dawna jest głośnio. Nic dziwnego, w końcu to inwestycja spółki PFR Nieruchomości w budowie. Osiedle przy ul. Górniczego Dorobku realizowane jest w sąsiedztwie zabytkowego Nikiszowca, nawiązuje do niego nie tylko nazwą. Nowe osiedle jest inspirowane skalą i charakterem przeszło stuletniej dzielnicy. Jest szansa, żeby tam zamieszkać, ponieważ już niebawem ma ruszyć nabór do mieszkań. Jeszcze nie ustalono kiedy rozpocznie się rekrutacja. Dokładny termin zostanie podany najpóźniej do 15 grudnia 2020 roku na stronie internetowej katowice.eu.

Obecnie trwają prace związane z organizacją naboru w ścisłym reżimie sanitarnym. Składanie wniosków będzie możliwe także online, pozostaje jednak konieczność dostarczenia przez potencjalnych najemców oryginałów dokumentów, potwierdzających dane np. dot. dochodów. Zważywszy, że zainteresowanie mieszkaniami na osiedlu Nowy Nikiszowiec jest bardzo duże, stoimy przed sporym wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa tego procesu - zarówno dla wnioskujących, jak i pracowników obsługi. Prace organizacyjne zakończymy maksymalnie do 15 grudnia, wtedy też podamy szczegóły przebiegu naboru, jak i konkretny dzień jego styczniowego startu – tłumaczy Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Kto może ubiegać się o mieszkanie?

Już na początku tego roku radni przyjęli uchwałę, w której określono warunki pierwszeństwa przy ubieganiu się o nowe mieszkania. Na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 i powyżej 65 roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Żeby wziąć udział w rekrutacji należy złożyć wniosek w określonym terminie. Będzie to możliwe dzięki generatorowi wniosków, który jest dostępny na stronie internetowej urzędu miasta. Po przeprowadzeniu oceny punktowej, zostanie przygotowana lista wniosków w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. W przypadku wniosków, które uzyskały taką samą liczbę punktów, o kolejności wpisu na listę najemców będzie decydowała kolejność wpłynięcia wniosku.

Podczas rekrutacji będzie również weryfikacja tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany także jest sprawdzany w BIG Infomonitor.

Bodowa osiedla jest już na ukończeniu. W ramach inwestycji wybudowano mieszkania dwu, trzy- i czteropokojowe. W przypadku M2 metraż wynosi od 36 mkw. do niespełna 52 mkw. Takich dwupokojowych mieszkań zaplanowano 236. Z kolei liczba trzypokojowych wynosi 196, a ich metraż zawiera się w granicach od 52 mkw. do 86 mkw. Inwestycja mieści również 81 mieszkań czteropokojowych. Ich powierzchnia to od 70 mkw. do blisko 95 mkw. Przewidziano także 14 lokali usługowych zlokalizowanych w parterach budynków o powierzchni od 32 mkw. do 219 mkw.

Osiedle Nowy Nikiszowiec powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości S.A. i jest realizowana we współpracy z Miastem Katowice oraz Katowickim TBS.

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search