Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Otwarcie Czytelni Głównej w Bibliotece Śląskiej

Mamy świetną wiadomość dla książkoholików! Od 3 sierpnia 2020 zostanie otwarta Czytelnia Główna Biblioteki Śląskiej. Oczywiście będzie obowiązywał regulamin, zgodny z obostrzeniami epidemicznymi. 

Już od 3 sierpnia 2020 roku będzie można ponownie korzystać z Czytelni Głównej w Bibliotece Śląskiej. Dostępna jest dla wszystkich osób, które są zapisane w Bibliotece Śląskiej. 

Czytelnia będzie dostępna od godz. 10.00 do 14.00 oraz nowy regulamin, zgodny z obostrzeniami epidemicznymi. W sierpniu będzie również czynna Wypożyczalnia od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-18.00. 

Zasady korzystania z czytelni 

Z Czytelni mogą korzystać wyłącznie osoby po okazaniu aktualnej karty bibliotecznej. Obowiązuje rezerwacja miejsc, którą należy zgłaszać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 32 20 83 881. Zamówienia należy składać online, najpóźniej na dzień przed wizytą w Czytelni.

W tym samym czasie w Czytelni może przebywać maksymalnie siedem osób. Zbiory zarejestrowane w bazie komputerowej, posiadające lokalizację i status dostępności, zamawia się przez system OPAC, zamówienia na pozostałe materiały biblioteczne należy składać podczas rezerwacji miejsca w Czytelni – można zamówić maksymalnie 5 woluminów.

Dla każdego zostanie wydzielone miejsce w Czytelni przez dyżurującego bibliotekarza. Po jego zajęciu już nie będzie obowiązku noszenia maseczki. W czytelni będzie można skorzystać z ogólnodostępnego Wi-Fi. Zwroty, tak jak w Wypożyczalni, kierowane będą na co najmniej 3-dniową kwarantannę. 

Więcej informacji zasadach korzystania z czytelni znajdą Państwo TUTAJ

fot. Biblioteka Śląska 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search