Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Otwarcie restauracji Bułkęs. Policja legitymowała klientów

Previous Next

Jak obiecywali, tak zrobili. Restauracja Bułkęs w Katowicach mimo obostrzeń postanowiła przyjmować klientów. Do lokalu zawitali policjanci z sanepidem.

Popularna burgerownia Bułkęs w Katowicach oficjalnie się otworzyła mimo obostrzeń. Dzisiaj zaczęła przyjmować swoich klientów. Żeby obejść przepisy, każdy z nich został zatrudniony jako „tester smaku”. Frekwencja dopisała. Oprócz ludzi chcących nareszcie zjeść posiłek poza domem, w lokalu ok. godz. 14.00 zjawiła się policja wraz z pracownikami sanepidu. Funkcjonariusze legitymowali klientów. Zjawili się w restauracji na prośbę sanepidu, który spędził w kuchni Bułkęsa ok. dwie godziny.

Na prośbę właścicieli restauracji, w lokalu pojawił się radny Jarosław Makowski.

Przyglądałem się jak przebiega kontrola ze strony władz. Myślę, że restauratorzy są postawieni pod ścianą. Albo rząd znajdzie rozwiązanie, albo będziemy mieli do czynienia z tym chaosem, który obserwujemy – mówi Jarosław Makowski.

Interwencja policji skończyła się o ok. godz. 16.00. Jak informuje katowicka policja, będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie właściciela restauracji z artykułu 54 kodeksu wykroczeń.

„kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Właściciele restauracji zamierzają przyjmować gości do godz. 22.30.

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search