Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

"Otwarta Szafa" w Katowicach - przyjdź i podziel się tym co masz

Otwarta Szafa

Większość z nas posiada mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Wiele z nich jest w tak dobrym stanie, że aż żal je wyrzucić. Co zrobić z ubraniami, w których już nie chodzimy, czy też z zabawkami, firanami oraz innymi rzeczami, które zbierają kurz w naszych mieszkaniach? Odpowiedź jest jedna - oddaj je do "Otwartej Szafy".

Punkt Pomocy Rzeczowej

"Otwarta Szafa", prowadzona przez Ekumeniczną Fundację Bethlehem, czeka na rzeczy. Zbiórka prowadzona jest co wtorek między godziną 9.00 a 18.00. Wszystkie dary muszą być w stanie dobrym, nadającym się do ponownego użytku. W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej znajduję się również tablica informacyjna dotycząca większych przedmiotów do wydania np.: mebli, sprzętów AGD, RTV i innych, które można nabyć bezpłatnie. Miejsce to jest również punktem informacyjnym dla osób potrzebujących. Można w nim zasięgnąć informacji o poradach prawnych, punktach noclegowych, większych ośrodkach doraźnej opieki lekarskiej czy też punktach, w których wydawane są bezpłatne posiłki. Wszystkie te działania są realizowane ze współpracą z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.

Zostawiasz rzecz, otrzymujesz serdeczność

- Ten Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej stanowi swoistą oazę życzliwości i pomocy drugiemu człowiekowi. To niby sklep, ale nie sklep, bo nie musisz za nic płacić. Można tu zabrać potrzebne rzeczy i dostać coś jeszcze. Nie promocję ani obniżkę, ale wiele serdeczności. Tu w Bethlehem w Otwartej Szafie każdy pomagający ma otwarte serce dla innych. Tu człowiek staje się dobry, bo Fundacja pomaga stać się człowiekowi lepszym. Dajesz, co masz i dostajesz jeszcze więcej. Ale pomagać nie jest łatwo - podkreśla prezes Fundacji ks. Krzysztof Nieciąg.

"Otwarta Szafa" nie jest sklepem, za nic nie płacimy. Przychodzimy tutaj by przekazać rzeczy, dać im możliwość drugiego życia. Akcja zrzesza zarówno ludzi o wielkim sercu, jak i tych, którzy potrzebują pomocy. Osoby odwiedzające punkt Fundacji mogą zabrać ze sobą potrzebne rzeczy bądź dokonać wymiany na bardziej pożądane dobro.

Punkt zbiórki znajduję się przy ul. Gliwickiej 81 w Katowicach. Przypominamy, że osoby, które chcą odwiedzić "Otwartą Szafę" muszą posiadać maseczkę ochronną zasłaniającą usta i nos oraz przy wejściu zdezynfekować
ręce.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search