Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Parking przy Strefie Kultury dalej darmowy. Katowice wstrzymują się z wprowadzeniem opłat

Strefaaa

Każdy kto jedzie do Katowic i chce się zatrzymać w mieście na dłużej, parkuje w Strefie Kultury. Parking był bezpłatny i wygląda na to, że raczej dalej tak pozostanie. Mimo wcześniejszych zapowiedzi władz miasta, na pewno nie będą wymagane opłaty za postój do końca tego roku.

Z parkingu przy Strefie Kultury w Katowicach korzystamy bardzo chętnie. Może pomieścić kilkaset samochodów i co najważniejsze jest bezpłatny. Urząd Miasta Katowice od dłuższego czasu straszył nas, że parking przy Strefie Kultury będzie płatny. Miały być również podniesione opłaty za postój w samym centrum Katowic. Nikt nie spodziewał się jednak, że przyjdzie koronawirus…

- Od przyszłego roku będziemy wprowadzać opłaty za postój w Strefie Kultury czy zmiany taryfy za postój w centrum miasta – zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Nie podam konkretnej daty, ze względu na kwestię związaną COVID-19. Nie chcemy wprowadzać tego typu obciążeń, póki mamy sytuację dosyć trudną z punktu widzenia koronawirusa – dodaje.

Opłaty za postój w centrum miasta i na parkingu przy Strefie Kultury miały zniechęcić kierowców do poruszania się komunikacją miejską i zniechęcić do jazdy samochodem. Miasto stawia na komunikację miejską. W krótkim czasie powstały w Katowicach aż cztery centra przesiadkowe, które mają ułatwić podróżowanie po mieście. Znajdują się przy ul. Sądowej, na Ligocie, Zawodziu oraz Brynowie.

Wprowadzenie opłat za postój w Strefie Kultury jest także wstrzymane przez utworzenie na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego szpitala polowego dla pacjentów zakażonych COVID-19. Ma działać przynajmniej do kwietnia przyszłego roku. Póki więc funkcjonuje szpital polowy w Katowicach, parkowanie w Strefie Kultury będzie bezpłatne.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search