Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pierwszy długi wagon z Pesy jest już w Katowicach

Tramwaj

W zajezdni tramwajowej w Katowicach Zawodzie znalazł się pierwszy nowy wagon z serii 2012N-10. Jest pierwszym z ośmiu tego typu wagonów produkowanych na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie S.A. przez firmę Pesa Bydgoszcz S.A.

Tramwaje zostały zamówione u bydgoskiego producenta przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A. W zajezdni znajdują się pojazdy o dwóch długościach – 25-metrowe oraz 32-metrowe. Część dostarczonych już wagonów krótszych wozi pasażerów w Katowicach.

W serii tramwajów 25-metrowych producent dostarczył do tej pory 9 wagonów, z których 2 wożą pasażerów na linii nr 36, 2 od poniedziałku wyjadą na linię nr 16, 3 kolejne są już odebrane i służą jako wozy szkoleniowe a 2 przywiezione w tym tygodniu czekają na odbiory – wylicza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Kolejne są w trakcie produkcji. Zostały dostarczone lawetą krótko po północy w sobotę 31 października. Teraz wagon zostanie przygotowany do badań homologacyjnych.

Podobnie jak w przypadku wagonów krótszych dynamiczne badania homologacyjne zostaną przeprowadzone na naszej infrastrukturze. Odbiory rozpoczną się oczywiście po uzyskaniu świadectwa homologacji – mówi Andrzej Zowada.

Umowa obejmuje dostawę 35 nowych tramwajów: 27 wagonów 25-metrowych oraz 8 pojazdów 32-metrowych. Ich zakup jest elementem prowadzonego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość kontraktu to niespełna 221 mln zł netto.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search