Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pierwszy pacjent w szpitalu tymczasowym w hali MCK

szpital-tymczasowy-mck.jpg

Wczoraj przywieziono pierwszego pacjenta do tymczasowego szpitala w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jednostka ma za zadanie odciążyć pozostałe placówki w regionie, które są przepełnione osobami chorującymi na COVID-19.

Wczoraj, 1 grudnia, po godzinie 14.00 do katowickiego szpitala tymczasowego przywieziono starszego mężczyznę zakażonego koronawirusem. To pierwszy pacjent w tej jednostce. Poinformował o tym na jednym z portali społecznościowych wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Wraz utworzeniem tymczasowej lecznicy właśnie rozpoczął się proces „odmrażania” miejsc przeznaczonych dotąd dla chorych na SARS-CoV-2 w zwykłych szpitalach na rzecz pacjentów, którzy wymagają leczenia innych chorób. Wojewoda informuje również, ze nie ma potrzeby zwiększania ilości łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalach w Cieszynie, Jastrzębiu, Reptach czy Orzeszu. Zwykłe szpitale zostaną odciążone od pacjentów zakażonych koronawirusem – personel medyczny będzie mógł zająć się osobami ciepiącymi na inne schorzenia. 

Szpital tymczasowy w Katowicach

Po 4 tygodniach intensywnie prowadzonych prac szpital tymczasowy w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach został oddany do użytku. Swoją działalność jednostka rozpoczęła 30 listopada. W pierwszym etapie 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc internistycznych oraz 20 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej. Jeśli zajdzie taka potrzeba ilość łóżek zostanie zwiększona. Cały obiekt funkcjonuje w systemie modułowym.

fot. Facebook Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search