Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pijany Ukrainiec urządził drogową demolkę. Uszkodził aż siedem samochodów

49 605749
51-latek kompletnie nie potrafił zapanować nad swoim samochodem i obijał jeden pojazd po drugim. Badanie alkomatem wszystko wyjaśniło.

Zaskakujące sceny rozegrały się w minioną sobotę około godziny 14 na ulicy Słowackiego w Katowicach. Kierowca Audi miał problem z kontrolowaniem swojego samochodu, co z kolei wywołało efekt domina. W kilka chwil uszkodzeniu uległo aż siedem pojazdów.

"Kierując Audi, zjechał do prawej krawędzi jezdni i najechał na Volkswagena Golfa, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Następnie kierujący Audi najechał na zaparkowaną Skodę, która uderzyła kolejno w VW Golfa, Toyotę i Nissana. Kierujący chcąc odjechać z miejsca zdarzenia, cofając, najechał na prawidłowo jadącego Opla Insignię, po czym uderzył w zaparkowaną Dacię" - szczegółowo opisuje katowicka policja.

Czytając powyższą relację, można odnieść wrażenie, że kierowca pierwszy raz wsiadł za kierownicę samochodu. Prawda jest jednak zupełnie inna. Poszkodowani wzięli sprawy w swoje ręce i od razu zatrzymali kierowcę. Wtedy wszystko się wyjaśniło.

Sprawcą karambolu był 51-letni Ukrainiec. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile. Teraz za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem.

fot. KMP Katowice

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search