Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Piraci drogowi w Katowicach. 1072 zatrzymanych praw jazdy

Przekroczenie Predkosci

Statystyki nie kłamią. W Katowicach w 2020 roku policja za przekroczenie prędkości p ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymała ponad tysiąc praw jazdy.

Tylko w 2020 roku policjanci katowickiej drogówki za przekroczenie prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali 1072 prawa jazdy. Początek 2021 roku też nie wygląda dobrze w statystykach. Funkcjonariusze, na drogach naszego miasta ujawnili już prawie 800 przekroczeń dozwolonej prędkości. 32 kierujących utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

"Nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych"

Policjanci katowickiej drogówki codziennie dokonują kontroli prędkości nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do jej przekraczania. Do służby angażowane są nie tylko patrole oznakowane, ale również pojazdy nieoznakowane z katowickiej grupy SPEED.

- Niestety, to nadmierna prędkość, która nie jest dostosowana do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze, jest ciągle jedną z głównych przyczyn najcięższych zdarzeń drogowych. Dlatego też nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych – zapowiadają katowiccy policjanci.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość może spowodować, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym możemy przyczynić się do tragicznego wypadku. Kierowcy muszą zachować ostrożność, zwłaszcza teraz, gdy warunki pogodowe i mokra nawierzchnia mają wpływ na sytuację na drodze.
Pamiętajmy, że drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych zdarzeń, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynić się do tragicznego w skutkach zdarzenia. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz, gdy warunki atmosferyczne i mokra nawierzchnia mają wpływ na sytuację na drodze.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search