Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Plakaty pro-life rozwieszone w Katowicach. Sama ilustratorka popiera Strajk Kobiet

Plakat

W Katowicach, jak i w całej Polsce można zobaczyć plakaty przedstawiające nienarodzone dziecko w łonie w kształcie serca. Chociaż wiadomo, że to akcja organizacji pro-life, okazuje się, że autorka grafiki nie miała o niej zielonego pojęcia. O ironio – sama popiera postulaty Strajku Kobiet i stworzyła drugą kontrgrafikę. 

Plakaty z prześlicznym, pulchnym bobasem w łonie w kształcie serca zalały całą Polskę – w tym również nasze Katowice. Fanpage „Beka z młodej sztuki” ustalili kto jest autorem grafiki.

Zastanawialiście się może, kto jest autorem plakatów, którymi od ponad tygodnia zostały zasypane nośniki w całej Polsce, stając się orężem w dłoniach konserwatywnej kontrrewolucji przemycającej tezę, że osoby uczestniczące w strajkach to potwory, które chcą zabijać różowe, krągłe bobasy?" – czytamy na profilu Beka z młodej sztuki.

Okazało się, że autorką grafiki jest ilustratorka Ekaterina Glazkova, zupełnie była nieświadoma rozmiaru i intencji kampanii, w której wykorzystano jej grafikę.
Całą sprawę skomentowała na swoim Instagramie. Tłumaczy, że nie wiedziała o wykorzystaniu ilustracji do akcji propagandowej. Organizacja pro-life mogła jednak ją zamieścić na swoich plakatach, ponieważ kilka lat temu umieściła ilustrację na portalu ze stockowymi zdjęciami ( Każdy może więc kupić jej grafikę i wykorzystać do swoich celów). Autorka dodaje również, że ilustracja miała wyrażać radość macierzyństwa, nie „opresji wobec praw człowieka”

Powstała kontrgrafika "Stay away from my body" ("Trzymaj się z dala od mojego ciała") 

Rosyjska artystka, jak sama podkreśla, zmęczona całym zamieszaniem wokół grafiki, która została wykorzystana w akcji organizacji pro-life, postanowiła stworzyć drugą – popierającą strajk kobiet.
Grafikę można ściągnąć za darmo za pomocą Dropboxa TUTAJ

"Aborcja jest ok" – Zdewastowane plakaty pro-life

19 grudnia 2020 roku portal katowice24.info donosił o zdewastowaniu plakatów kampanii ruchu pro-life przez zwolenników aborcji. Zamalowano farbą tablice z plakatami. Na wszystkich znajdujących się grafikach przy ul. Sokolskiej widnieje hasło „Aborcja jest ok”. Jak się okazuje, domalowane napisy są zgodne z tym co autor miał na myśli.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search