Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Ślązacy korzystają z bonów turystycznych

Beach 896683 960 720 Skalowacz Pl

Bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdu na wakacje. Według statystyk ponad 40% rezerwacji wykonanych w sierpniu zostało zrealizowanych za pomocą bonu, a blisko jedna piąta z nich nie miałaby miejsca, gdyby nie ta zapomoga. W województwie śląskim z tego programu skorzystało już prawie 95 tys. osób.

500+ na wakacje

Sezon wakacyjny dobiega końca. Nie jest to jednak zła wiadomość dla beneficjentów programu „Polski Bon Turystyczny”, ponieważ bon, do którego są uprawnieni jest ważny do końca marca 2022 roku. Jednorazowo wynosi on 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wszystko to niezależnie od dochodu. Bon jest w formie elektronicznej i nie można go wymienić na gotówkę. Służy tylko i wyłącznie do płatności za usługi turystyczne na terenie Polski.

Ile osób skorzystało z programu?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory wydał już około 717 tys. bonów, o łącznej wartości około 615 mln złotych. Może go użyć aż 4 mln Polaków. W województwie śląskim wykorzystało go blisko 95 tys. osób. W kilku województwach program cieszy się dużym powodzeniem, a są to woj.: mazowieckie, śląskie oraz wielkopolskie. Jak dotąd osoby objęte programem wykonały blisko 144 tys. płatności na sumę ponad 100 mln złotych.

Jakie miejsca są najchętniej odwiedzane?

Na liście najczęściej wybieranych miejsc króluje polskie morze. Nie jest to zaskakujący wybór, szczególnie o tej porze roku. Plaża, czyste powietrze i dostęp do wody, w której można się schłodzić - to obraz typowych wakacji. Jednak coraz więcej osób decyduje się na urlop w mieście. Licznymi atrakcjami mogą pochwalić następujące miasta: Kraków, Wrocław czy Zakopane. Lista wszystkich miejsc, gdzie można zapłacić bonem turystycznym znajduje się pod adresem: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Nie złożyłeś jeszcze wniosku o bon turystyczny? Jak to zrobić?

Pierwszy krok to zarejestrowanie się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Rejestracja jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą: Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Aktywacja bonu następuje po potwierdzeniu poprawności danych lub ich aktualizacji.  Bon należy okazać podczas rezerwacji pobytu, a najpóźniej w dniu zakwaterowania.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search