Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pociąg Mistrzów wjechał na tory. Promuje Stadion Śląski

Previous Next

Na trasę wjechał wyjątkowy pociąg z wizerunkami najlepszych polskich lekkoatletów. Będzie kursował na wszystkich liniach, które są obsługiwane przez Koleje Śląskie.

Pociąg Mistrzów nareszcie wjechał na tory. Swój pierwszy kurs obył wczoraj, 18 grudnia. Ma promować Stadion Śląski jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, na którym w 2021 roku mają odbyć się liczne wydarzenia sportowe. Na „naszym podwórku” będą zorganizowane Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet, Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem lekkiej atletyki. Dzisiaj nie ma w Polsce ani w Europie drugiego takiego obiektu jak Stadion Śląski i do historii tego stadionu dopiszemy wkrótce cztery duże imprezy lekkoatletyczne. Pociąg Mistrzów to wspaniała promocja tych wydarzeń i wierzę, że dzięki temu dotrzemy do nowych kibiców królowej sportu – tłumaczył Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Na pociągu specjalnym znajdują się wizerunki ambasadorów województwa i Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego i informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wnętrze składu również nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

- Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców, podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. – Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – dodaje.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search