Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Policja przeczesywała lasy w Katowicach. Szukali tych, którzy nielegalne wycinają drzewa

Policja Nielegalna Wycinka Choinek

Katowicka policja podjęła współpracę ze Strażą Leśnią żeby skontrolować rejon Panewnik. Funkcjonariusze kontrolują czy w naszym lesie nie dochodzi do nielegalnej wycinki drzew.

Nie ma świąt bez choinki. W niektórych domach dalej stoi ozdobione drzewko. Nie zawsze jednak można liczyć na uczciwość innych. Mało kto wie, że często w lasach dochodzi do nielegalnej wycinki choinek. Później sprzedawane są na bazarach i trafiają do naszych domów.

Akcja „Choinka”

Dlatego właśnie katowicki dzielnicowy młodszy aspirant Łukasz Jaźwiec ze strażnikiem leśnym Tomaszem Kurkiem kontrolowali tereny leśne pod kątem nielegalnej wycinki drzew. Skontrolowano nie tylko tereny leśne ale również bazary i miejsca w których mogło dochodzić do handlu nielegalnie wyciętymi drzewami iglastymi. Wspólne kontrole w lesie to nie tylko zwracanie uwagi na nielegalna wycinkę, ale przede wszystkim na wyrzucania śmieci, kradzieży drewna z lasu jak również zwalczaniem szkodnictwa leśnego. Szczególną uwagę zwrócono czy w lesie nie rozstawiono pułapek i sideł na zwierzynę leśną.

- Na szczęście tym razem nie ujawniono nieprawidłowości w tym zakresie. Kolejne wspólne patrole już wkrótce – zapowiada katowicka policja.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search