Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Policyjny pościg i brawurowe zatrzymanie pirata drogowego

Poscigkato2

21-letni kierowca i amator szybkiej jazdy uciekał przed policyjnym radiowozem. Okazuje się, że nie bez przyczyny, ponieważ miał przy sobie narkotyki. Został objęty policyjnym dozorem.


Katowiccy policjanci patrolując ulice stolicy województwa śląskiego w nieoznakowanym radiowozie dostrzegli samochód, który przejeżdżał przez centrum z nadmierną prędkością. Jak się okazało, w tunelu pod katowickim rondem auto pędziło ponad 100 km/h. Gdy wykroczenie to zostało zarejestrowane przez wideorejestrator, policjanci dali sygnał kierującemu do zatrzymania pojazdu. Kierowca opla astry jednak nie zareagował tak, jak oczekiwali tego mundurowi. Zamiast zatrzymać się do kontroli, gwałtownie ruszył dalej.

Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego uciekinier wielokrotnie stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Doszło nawet do zderzenia z policyjnym radiowozem. Policjantów z drogówki wsparli katowiccy wywiadowcy. Finalnie mundurowym udało się zatrzymać kierowcę i pasażera.
Podczas przeszukania przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany.

- Od kierującego pobrano próbki krwi do badań laboratoryjnych pod kątem obecności narkotyków. 21-letni kierujący i 20-letni pasażer zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania podejrzanych objęto policyjnym dozorem - 5 razy w tygodniu muszą zgłaszać się w komisariacie – informuje oficer prasowy katowickiej policji.

To jednak nie wszystko, ponieważ prokuratura zastosowała wobec zatrzymanych również poręczenie majątkowe w wysokości 7 i 10 tys. złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat więzienia.

fot. KMP w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search