Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Posypały się mandaty za spożywania alkoholu "pod chmurką"

Policjakatowicekwara

Trwa „narodowa kwarantanna”, a katowiccy policjanci każdego dnia przypominają o obowiązujących zasadach, nadając komunikaty przez megafony. Okazuje się, że wiele osób lekceważy zagrożenie i nie przestrzega zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób.


Jak informuje oficer prasowy katowickiej policji, mundurowi ukarali mandatami sześciu mężczyzn, którzy pomimo zakazu zgromadzeń spotkali się, aby napić się alkoholu „pod chmurką”. W miniony weekend mężczyźni ci postanowili odwiedzić kompleks leśny przy ul. Pszczyńskiej w Katowicach. Tam też spożywali alkohol, kiedy pojawił się policyjny patrol. Amatorów procentów czekała niemiła niespodzianka.

Zostali ukarani mandatami karnymi nie tylko za złamanie obowiązujących przepisów dotyczących gromadzenia się osób, ale i za spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem. To jednak nie wszystko. Mężczyźni wzburzyli się po otrzymaniu mandatu, a swoje niezadowolenie manifestowali używając niecenzuralnych słów. W związku z powyższym, za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym dwóch z mężczyzn zostało dodatkowo ukaranych mandatami.

Policyjne kontrole trwają, a stróże prawa sprawdzają nie tylko osoby przebywające w kwarantannie, ale również przestrzeń publiczną. Jest to konieczne, ponieważ nadal wiele osób bagatelizuje zagrożenie związane z pandemią COVID-19. - Zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych – apelują policjanci.


Okazuje się, że apele te nie przekonują katowiczan do pozostania w domach. - W weekend znowu pogoda dopisała. Większość osób, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych mieszkańców Katowic pozostała w domach. Jednak sporo osób wybrało się na zakupy np. do marketów budowlanych. W rejonie m.in. tych obiektów policjanci zwiększyli kontrole, a także kampanię informacyjną, tak aby apel o pozostaniu w domu trafił do jak największej ilości mieszkańców naszego miasta – wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego katowickiej policji.

fot. KMP w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search