Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Powiedziały głośno o tym co im robi. Teraz boją się o swoją pracę

Molestowanie

Pracownice zatrudnione w JSW Innowacje S.A. nie składają broni. Mimo że sprawa molestowania i mobbingu w spółce wydawała się zamknięta, temat ciągnie się dalej. Kobiety, które oskarżyły byłego prezesa o molestowanie, twierdzą, że są szykanowane i grozi się im zwolnieniem. Napisały list do premiera, prezydenta i prezesa PiS w tej sprawie.

Przypomnijmy, że afera w JSW Innowacje S.A wybuchła na przełomie lutego i marca. Ówczesny prezes spółki – Jarosław Mrozek miał zalecać kandydatkom noszenie krótkich spódniczek i brak majtek na rozmowę o pracę. W spółce mogło dochodzić również do mobbingu i molestowania czterech pracownic – została powiadomiona o tym prokuratura.

Prezes JSW Innowacje S.A złożył więc rezygnację. Wszystko miało być teraz tak jak trzeba. Pokrzywdzonym pracownikom obiecywano pomoc i przez pewien okres czasu faktycznie tak było.
Po odejściu Jarosława Mrozka nowym prezesem został Jacek Srokowski, który podjął faktycznie działania mające na celu wyjaśnić całą sprawę. Wszystko zmierzało ku dobremu. Osoby, które w istotny sposób przyczyniły się do powstania nieprawidłowości dostały wypowiedzenie. Jednak, delikatnie mówiąc, nie wszystkim spodobał się taki obród spraw…

- Niestety w ramach odwetu za podjęte działania personalne i uczciwe przedstawianie sytuacji został on potraktowany jako inicjator całej afery wraz z osobami, które w odważyły się ujawnić te nieprawidłowości – czytamy w liście.

„Dysponuje listą pracowników do zwolnienia, na której pierwsze miejsca zajmują molestowane kobiety”

Wydawałoby się, że wszystko jakoś się ułoży. Tymczasem wiceprezes zarządu JSW ds. rozwoju i znajomy byłego prezesa Mrozka, powołał specjalną komisję wyjaśniającą i wynajął prestiżową kancelarię prawniczą, żeby przeprowadzić audyt. Jak twierdzą pracownicy JSW spółka od tej pory ledwo ciągnie koniec z końcem.

Postanowiły napisać list do premiera, prezydenta i prezesa PiS

Tomasz Duda, wiceprezes zarządu JSW ds. rozwoju, znajomy m.in. zwolnionego Jarosława Mrozka, powołał specjalną komisję wyjaśniającą i wynajął zagraniczną kancelarię prawniczą do przeprowadzenia audytu.

- Wiemy także, że Prezes Duda dysponuje LISTĄ PRACOWNIKÓW DO ZWOLNIENIA na której pierwsze miejsca zajmują molestowane kobiety, a sam wyraża zdziwienie „co te kobiety robią jeszcze w tej spółce??? – czytamy w liście do premiera, prezydenta i prezesa PiS. - Pracowaliśmy na rozwój tej spółki 3 lata. Działania Prezesa Dudy prowadzą w prostej linii do jej zniszczenia oraz likwidacji i zmarnowania włożonych w spółkę pieniędzy ciężko pracujących górników. Zostały podjęte już pierwsze kroki w tym kierunku – dodają Pracownicy Spółki JSW Innowacje S.A.

Autorzy listu proszą o pilne spotkanie z adresatami, żeby przedstawić dowody na nieprawidłowości w spółce.

- Panie Prezydencie, Panowie Premierzy , BŁAGAMY!!! My pracownicy Spółki JSW Innowacje S.A. o pomoc i wsparcie. Mamy rodziny, dzieci, zobowiązania. Żyjemy w nieustannym stresie paraliżu, bo nie wiemy co przyniesie każdy kolejny dzień. Pod pretekstem restrukturyzacji planuje się nasze zwolnienie oparte o przesłanki osobiste, a nie ocenę potrzeby i jakość naszej pracy !!!!!! – czytamy w liście.

To jednak nie koniec. Oprócz wysłania listu do premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, pracownice JSW poinformowały Radę Nadzorczą JSW i zarząd spółki o związaniu Związku Zawodowego Pracowników JSW Innowacje S.A.

- Związek Zawodowy Pracowników JSW Innowacje S.A. powstał w ramach obrony przed wyniszczającymi Spółkę i jej pracowników działaniami członka Zarządu JSW.S.A – Pana Tomasza Dudy oraz jego współpracowników, i nie tylko. Biorąc pod uwagę, że JSW Innowacje S.A. znajduje się aktualnie pod jego nadzorem, działanie te są ułatwione i – niestety – akceptowane przez JSW S.A. jako większościowego akcjonariusza – informują pracownicy JSW. S.A w piśmie wyjaśniającym skierowanym do zarządu spółki.

Do zarządu skierowano jedenaście pytań, m.in. dlaczego spółka podlega faktycznemu kierownictwu Pana Tomasza Dudy, dlaczego nie zwrócono się do Kancelarii Dentos o zniszczenie danych wraz z danymi osobowymi, które Kancelaria Przetrzymuje niezgodnie z prawem, czy też dlaczego i w jakim celu dopuszczono do tak szerokiej inwigilacji korespondencji pracowników spółki przez Kancelarię Dentos, wykorzystując do tego narzędzia informatyki śledczej.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search