Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pożar w Sosnowcu. Ponad 40 zastępów straży pożarnej walczyło z czarną chmurą

Chmura Sosnowiec

Dzisiaj w nocy aż 40 zastępców straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł na wysypisku śmieci w Sosnowcu przy ul. Radocha. Ogromna, czarna chmura była widoczna również w Katowicach! Władze jeszcze wczoraj wydały zalecenie zamknięcia okien i przebywania jak najmniej na zewnątrz.

Strażacy walczyli z pożarem od wczoraj. Gdy po 10 minutach od zgłoszenia przyjechali na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty. Objął 8 tysięcy metrów kwadratowych różnych substancji – głównie plastyki i substancje w plastikowych zbiornikach o pojemności 1 tysiąca litrów o nieznanym składzie chemicznym. Oprócz substancji spłonęła również część 160-metrowej hali.

Ogień na szczęście się już nie rozprzestrzenia, a budynki znajdujące się w pobliżu udało się przed nim obronić. W akcję było zaangażowanych 46 zastępów straży pożarnej z całego regionu, czyli około 130 strażaków. W pożarze nikt nie został poszkodowany i nie było konieczności ewakuacji. 

Nielegalne składowisko odpadów? 

Przez pożar powietrze może być bardzo zanieczyszczone. Władze miasta kilka miesięcy temu zawiadamiały prokuraturę o nielegalnym składowisku odpadów, która znajduje się właśnie przy ul. Radocha. 

fot. Bartosz Simiński 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search