Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Prezydent Katowic: Przełożenie wyborów uważam za rozsądną propozycję

Krupa

Prezydent Katowic Marcin Krupa, dołączył do samorządowców, którzy chcą przełożenia - zaplanowanych na 10 maja - wyborów na urząd prezydenta RP. Uznał, że to "rozsądna propozycja".

Prezydent Krupa swoje stanowisko przedstawił dziś w mediach społecznościowych. Jak stwierdził zrobił to często pytany o zdanie w sprawie wyborów prezydenckich.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są nadrzędnymi wartościami

- Jestem przekonany, że dla nas wszystkich zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są nadrzędnymi wartościami. Przełożenie wyborów uważam za rozsądną propozycję i będę popierał takie rozwiązanie. Wierzę w tej kwestii w zdrowy rozsądek decydentów – podkreślił Marcin Krupa w internetowym wpisie.

Prezydent Katowic dodał, że teraz należy koncentrować wysiłki na pilnych działaniach, takich jak pomoc seniorom czy osobom samotnym oraz ratowaniu przedsiębiorców i miejsc pracy.

O przełożenie wyborów apelują prezydenci wielu innych miast regionu

O przełożenie wyborów zaplanowanych na 10 maja apelują także inni samorządowcy z województwa śląskiego. Dziś zrobił to także prezydent Chorzowa.

- W czasie pandemii, kiedy wszystko zależy od odpowiedzialnych decyzji i zachowań, zarówno nas samych, jak i rządzących - nie wyobrażam sobie, by ryzykować zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Chorzowa – napisał prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Prezydent Kotala zapowiedział, że zwróci się do Komisarza Wyborczego w Katowicach o zmianę terminu wyborów. Podobne stanowisko wyrazili także inni samorządowcy z naszego regionu – m.in. prezydenci Rudy Śląskiej, Rybnika czy Gliwic.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search