Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Pro life vs. LGBT. Szykuje się kontrmanifestacja

Przyszła sobota będzie dla katowiczan dniem pełnym emocji. Do Urzędu Miasta wpłynęły zawiadomienia o kolejnych planowanych manifestacjach.

Zapowiada się gorący weekend 

Jest akcja, jest reakcja. Stare powiedzenie sprawdza się i tym razem. Wczoraj informowaliśmy o planowanym IV Marszu Równości. Dzisiaj wiemy już, że zostaną zorganizowane kolejne wydarzenia. Na sobotę zaplanowano protest pod nazwą "Katowice w obronie normalności". Jego organizatorzy to Młodzież Wszechpolska. 

Manifestacja powstała jako odpowiedź na marsz poparcia wobec środowisk LGBT. Zainicjowało go Stowarzyszenie Tęczówka w ramach kontynuacji ubiegłorocznych edycji. Więcej informacji na temat eventu można znaleźć w naszym poprzednim artykule

Manifest "Katowice w obronie normalności" rozpocznie się w sobotę, 5 września o godz. 12:30. W przeciwieństwie do tęczowego pochodu, uczestnicy wydarzenia nie będą się przemieszczać. Zainteresowani wydarzeniem zbiorą się na placu Chrobrego. Naprzeciw tego miejsca - przy Placu Sejmu Śląskiego - rozpocznie się Marsz Równości. 

To jeszcze nie koniec "atrakcji"

Poruszanie się po Katowicach w weekend może być nieco uciążliwe, miedzy innymi ze względu na zamknięcie części ulic. Na sobotę zaplanowano także inne wydarzenia. Fundacja Życie i Rodzina zaprasza na swój event przy ulicy Stawowej. Członkowie stowarzyszenia zbierają podpisy pod obywatelską petycją o zakazie marszów LGBT. 

Walczymy o prawo do życia dla każdego człowieka, w obronie małżeństwa i rodziny. Walczymy o ludzi - mówią o sobie organizatorzy. - Chcemy skłonić do refleksji wątpiących i uaktywnić ludzi sumienia, którzy często obawiają się ujawnić swoje poglądy. Dbamy, aby naszego przekazu nie kierować wyłącznie w stronę osób już przekonanych - tłumaczą.

Na koniec jeszcze jedno wydarzenie, tym razem nie związane ani ze środowiskiem LGBT, ani pro live. Mowa o Złombolu, kilkudniowym rajdzie charytatywnym, który przeprowadzany jest już od 13 lat. Jego uczestnicy zbierają fundusze dla podopiecznych z domów dziecka. W ramach tegorocznego Złombolu zaplanowano dwie imprezy. Pierwsza z nich - Składak Challenge - to rowerowy przejazd o długości 60 kilometrów. Może w nim wziąć udział każdy, kto ma składak, kocha z niego korzystać i poprzez zbiórkę czy ofertę marketingową uzbierał wymaganą kwotę 200 złotych. Metą stanie się festiwal MotoLegends.

Wszystkich pasjonatów klasycznej motoryzacji zapraszamy na rodzinną imprezę MotoLegends - obowiązkowe wydarzenie dla każdego fana - zapraszają organizatorzy. - Będziemy tam w dużym Złombolowym składzie przeróżnymi bolidami. Szykujemy strefę majsterkowicza na żywym pojeździe, oby tak mu zostało po naszych naprawach. Będziemy też.... składać składaka - dodają. 

fot. Fundacja Życie i Rodzina

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search