Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Projekt InterSilesia dla przedsiębiorców

Intersilesia

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego otrzymają kompleksowe wsparcie wspomagające proces wychodzenia na rynki zagraniczne. W Urzędzie Marszałkowskim przekazano umowę na realizację projektu InterSilesia.

Indywidualne usługi doradcze z zakresu eksportu, tworzenie modeli internacjonalizacji wspomagających proces wchodzenia na rynki zagraniczne, wsparcie na każdym etapie planowania współpracy z zagranicznmi partnerami – takie możliwości otrzyma kilkuset przedsiębiorców, którzy zgłoszą się do projektu InterSilesia.

Projekt współfinansowany ze środków unijnych będzie realizować Fundusz Górnośląski w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

- W tym trudnym czasie wspieramy przedsiębiorców i jesteśmy aktywni na rynku gospodarczym. Ten projekt bardzo dobrze wpisuje się w strategię województwa "Zielone Śląskie 2030" i pozwala firmom z regionu zaistnieć na rynkach zagranicznych. To szansa na nowe możliwości i nowe kompetencje dla firm, a jednocześnie nowa jakość gospodarcza, fachowe doradztwo i wzmocnienie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w województwie" - marszałek Jakub Chełstowski

W ramach projektu ma powstać Centrum Internacjonalizacji, które będzie miejscem spotkań, miejscem spotkań, wymiany informacji i wiedzy w zakresie internacjonalizacji, eksportu, specyfiki rynków zagranicznych.
Dużym wsparciem dla przedsiębiorców będzie również Platforma Internacjonalizacji, która ma wspierać MŚP w działaniach eksportowych. Oprócz tego ma pełnić funkcję miejsca udostępniania ofert o współpracy, kojarzenia partnerów i klientów na linii biznes województwa śląskiego – biznes zagraniczny.

fot. Śląskie. Pozytywna Energia 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search