Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej w Katowicach

Protest

Konwencja Stambulska to ostatnimi czasy gorący temat. Już jutro o godz. 16.00 na Rynku, na Placu Kwiatowym, odbędzie się protest przeciwko jej wypowiedzeniu. 

Już jutro o godz. 16.00 na Rynku na Placu Kwiatowym, zaraz przed budynkiem Biura Obsługi Mieszkańców odbędzie się protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej. 

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia. - Dokument zakłada między innymi, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem oraz że przemoc nie może być usprawiedliwiana tradycją ani religią. Konwencja Stambulska jest kluczowym międzynarodowym układem Rady Europy dotyczącym zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - i to jest jedyny cel, jaki jej przyświęca - dodają. 

Organizatorami wydarzenia są Młodzi Razem Śląskie, Przedwiośnie w Śląskim, Ostra Zieleń Śląskie oraz Młodzi Nowocześni Śląskie. Jak zapowiadają, wśród gości ma się pojawić m.in. Łukasz Kohut - poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Pokażmy, że nie pozwolimy na to, aby kolejnym wrogiem obecnej władzy były kobiety! Spotkajmy się 31 lipca o godzinie 16 na katowickim Rynku, na schodach na Placu Kwiatowym przed budynkiem Biura Obsługi Mieszkańców. Do zobaczenia! - zachęcają organizatorzy. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search