Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej [ZDJĘCIA]

Previous Next

Protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej. Na Placu Kwiatowym w Katowicach zgromadziły się tłumy. - Nie ma litości dla przemocowych gości! - krzyczeli uczestnicy protestu. 

W piątek punktualnie o godz. 16 rozpoczął się protest przeciwko wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej. Organizatorami wydarzenia byli Młodzi Razem Śląskie, Przedwiośnie w Śląskim, Ostra Zieleń Śląskie oraz Młodzi Nowocześni Śląskie. 

- Wypowiedzenie konwencji międzynarodowej, Konwencji Stambulskiej jest sprzeczne z polską racją stanu - mówił Wacław Jan Kroczek podczas protestu. -  Prawo polskie bazuje na prawie międzynarodowym, niestety posiada luki, luki które Konwencja Stambulska uzupełnia. Na przykład konwencja stambulska definiuje tzw. przemoc ekonomiczną. Uznaje, że były partner, była partnerka również może być źródłem przemocy, a także uznaje, że nieletni świadek przemocy również jest jej ofiarą - dodał. 

"Jeszcze Polka nie zginęła" 

Podczas protestu tłum skandował "Nie ma litości dla przemocowych gości", "Jeszcze Polka nie zginęła", "Będziesz siedział".

- Po raz kolejny prawa kobiet stały się zakładnikiem wewnętrzej walki politycznej, a przemoc jest czymś realnym i namacalnym. Przemoc boli, przemoc zabija. Przemoc ma płeć Ofiarami przemocy są kobiety.W wyniku przemocy domowej około 500 kobiet ginie co roku - mówiła posłanka Monika Rosa. - To nie jest żadna ideologia. Konwencja, o której zrobiło się teraz głośno daje realna narzędzia i obowiązki dla państwa, mówiąc jasno, że trzeba pomagać ofiarom - dodała. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search