Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach powstanie Bulwar Rawy

Bulwar Rawy

Studenci Uniwersytetu Śląskiego między zajęciami będą wypoczywać na Bulwarze Rawy? W pobliżu uczelni ma powstać laboratorium, browar bezalkoholowy i część gastronomiczna – to koncepcja pracowni AVO Architekci.

- Po roku od startu pracy nad tym projektem, wreszcie możemy uchylić rąbka tajemnicy! Dopiero w tym momencie czujemy się na tyle pewnie, żeby podzielić się z Wami naszym pomysłem, który zyskał nazwę Bulwar Rawy – czytamy w komunikacie AVO Architekci.

Przy Uniwersytecie Śląskim ma powstać browar… bezalkoholowy

AVO Architekci, wraz z Madbiotech, chcą stworzyć nad Rawą przestrzeń, która będzie się pozytywnie kojarzyć i scali zabudowę kampusu Uniwersytetu Śląskiego. Projektanci chcą, by studenci mogli spędzać wolny czas między zajęciami kilka kroków od swojego wydziału. Projekt koncepcyjny zakłada budowę laboratorium i browaru bezalkoholowego wraz z częścią gastronomiczną, która zbudowana będzie z kontenerów morskich.

- Chcemy w jak największym stopniu skorzystać z materiałów pochodzących z recyklingu i postawić na energię odnawialną. Będzie zdrowo, wege i ekologicznie. Mamy nadzieję, że nie napotkamy więcej przeszkód i już za rok będzie można wyłożyć się wygodnie na leżaku – tłumaczą projektanci.

W okolicy kampusu Uniwersytetu Śląskiego powstała niedawno Rawa Ink, czyli miejski inkubator przedsiębiorczości, rusza także budowa Base Camp dla studentów. W to wszystko ze swoim projektem zamierza się wpisać pracownia AVO Architekci. Projektanci podkreślają jednak, że inwestycja jest dopiero w planach, a podane terminy są ruchome do czasu uzyskania wszystkich niezbędnych zgód.

AVO Architekci to młoda pracownia z Katowic, którą tworzą Izabela Łuszczkiewicz i Paulina Skwara.

Bulwar Rawy2 Thumb Medium250 0fot. AVO Architekci

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search