Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Przyjaciele Rodziny nagrodzeni

Nagrody

Zarząd Województwa Śląskiego już od czterech lat przyznaje statuetki „Przyjaciela Rodziny”. W ten sposób nagradza osoby, które angażują się w promocję rodzicielstwa zastępczego i pomagają rodzinom w trudnej sytuacji życiowej.

- Naszych laureatów możemy nazwać aniołami, mającymi w sobie boską iskrę dającą im siłę do pomagania innym. Czynią to nie tylko w swojej pracy zawodowej, ale także w działaniach społecznych, pomocy rodzinie, która jest dla nas priorytetem - podkreśliła Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

Wśród nagrodzonych statuetką „Przyjaciela Rodziny” znaleźli się: Marta Zmitrukiewicz, która od 2004 r. pracuje na rzecz społeczności lokalnych w Częstochowie, Agata Warnawin z Bielska-Białej, która przez 20 lat zajmuje się rodzicielstwem zastępczym i przyjęła do swojego domu ponad 100 dzieci, Sebastian Imiołczyk z Katowic, który od lat zawodowo i społecznie działa na rzecz dzieci i ich rodzin. Z racji wykonywanego zawodu funkcjonariusza policji jest zaangażowany w wiele projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa oraz pomoc rodzinom znajdującym się w różnego rodzaju kryzysach. Nagrodzona została również siostra Maria Goretti, założycielka Ochronki Charytatywnej przy Bazylice NMP w Piekarach Śląskich oraz Kinga Konieczny-Pizoń, która 2016 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu na stanowisku specjalista pracy z rodziną.

- To dla mnie bardzo wielkie zaskoczenie. Drugi człowiek zawsze był dla mnie najważniejszy. Pomoc innym ludziom wypływa z potrzeby mojego serca, a także z powołania. Czuję się zaszczycona takim wyróżnieniem – to docenienie mojej pracy, chociaż nie wykonuję jej po to by otrzymywać nagrody – mówiła siostra Maria Goretti z Piekar Śląskich, podczas rozstrzygnięcia konkursu „Przyjaciel Rodziny 2020”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search