Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

QA z marszałkiem. Każdy może zadawać pytania

Urzad

Każdy kto ma pytania do marszałka województwa, ma teraz bardzo dobrą okazję, żeby je zdać. Urząd Marszałkowski za pośrednictwem fanpag’a Śląskie. Pozytywna Energia zachęca wszystkich mieszkańców naszego województwa do wysyłania pytań w wiadomościach prywatnych.

Jakub Chełstowski będzie odpowiadał na pytania 22 listopada o godz. 18 na fanpag'u Śląskie. Pozytywna Enegria 

Dużo osób myli funkcję marszałka z wojewodą, który jest organem administracji ogólnej oraz przedstawicielem rządu w województwie. Marszałek reprezentuje samorząd regionalny, to w dużej mierze od niego zależy na co będą kierowane pieniądze w naszym województwie. Urząd Marszałkowski, Sejmik i marszałek, decydują o rozwoju regionalnym, tworzą strategię rozwoju Śląska oraz projekty, które mają zachęcić ludzi do osiedlania się w naszym regionie.

Jakub Chełstowski w 2018 roku uzyskał mandat Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego. Zdobył 33 315 głosów. 21 listopada 2018 roku został wybrany na stanowisko Marszałka Województwa Śląskiego. Aktywnie angażuje się w działania mające na celu transformację regionu m.in. w pracę tzw. Platformy Transformacji Regionów Górniczych przy Komisji Europejskiej. Priorytetowe obszary działalności to również kultura, infrastruktura, transport, ekologia i sport.

fot. Google Street View

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search