Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Raport koronawirus. Rekord zakażeń COVID-19

Koronawirusraportkato

Raport Stacji Sanitarno-Epidemiologiczej w Katowicach na 21 października. W województwie śląskim stwierdzono 1008 nowych przypadków.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach opublikowała dzisiaj nowy raport przedstawiający dane na temat zakażeń koronawirusem. Według niego, w ostatniej dobie stwierdzono dodatni wynik u 29 osób.

148 mieszkańców naszego miasta przebywa obecnie na kwarantannie. 6 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym, znów 26 znajduje się pod hospitalizacją. W ciągu ostatniej doby 32 osoby wyzdrowiały. Nie stwierdzono zgonu.

Raportkato Fill 568x342

Raport Ministerstwa Zdrowia

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w całym kraju mamy 10 040 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie śląskim testy wykazały wynik pozytywny u 1008 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. W ciągu doby wykonano 59,3 tys. testów.

Dzięki włączeniu lekarzy rodzinnych, w system leczenia pacjentów z koronawirusem, wzrosła liczba przeprowadzanych testów. W tej chwili 2/3 przypadków pochodzi ze źródeł rozproszonych - mamy lepsze rozeznanie gdzie rozwija się wirus - mówił dzisiaj Adam Niedzielski, Minister Zdrowia na sali sejmowej. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search