Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Restauracja Bułkęs w Katowicach otwiera się mimo obostrzeń

Food

Restauracja Bułkęs w Katowicach zapowiedziała, że otwiera się mimo obostrzeń. Od 15 stycznia ma przyjmować gości do swojego lokalu.

Powszechnie wiadomo, że w związku z pandemią koronawirusa w Polsce działalność gastronomiczna jest ograniczona do wydawania posiłków na wynos lub z dowozem. Mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, restauracja Bułkęs w Katowicach postanowiła otworzyć lokal dla klientów.

- Od 15.01 zjecie u nas na miejscu! Postanowione! – ogłosili przedstawiciele lokalu na facebook’owej relacji. - Postaramy się abyście czuli się u nas bezpiecznie. To wy decydujecie sami czy macie ochotę zjeść w lokalu. Macie prawo do wyboru!!! – czytamy.

Relacje Fill 527x461

Do takiej decyzji właścicieli lokalu skłonił brak pomocy finansowej ze strony rządu. - Dlaczego piszemy o tym teraz? Bo wcześniej łudziliśmy się na jakąkolwiek pomoc. Staraliśmy się przetrwać. Dajemy z siebie każdego dnia 101% jednak spadek rzędu 80% na nowym lokalu to nic…Przecież zarabiamy podobnie co na starym. Małym lokalu łącznie z kosztami dowozów i opakowań, które są naszym przychodem…Nasz rząd oczywiście nie odróżnia przychodu od dochodu. Żałujemy tylko, że wcześniej się na to nie zdecydowaliśmy… - informuje Bułkęs w Katowicach.

Relacja Trzy Fill 528x461

Wcześniej próbowały się otworzyć „Klubowa” oraz „Galimatjas”

Przypomnijmy, że wcześniej na podobny pomysł wpadły inne lokale w Katowicach. Mowa o Klubowej i Galimatjasie przy ul. Mariackiej. 22 grudnia 2020 roku miały wznowić swoją działalność. Szybko jednak zmieniły zdanie.

- Prawnicy, którzy bezinteresownie widząc nasz post skontaktowali się z nami, uświadomili nam, że to posunięcie, w aktualnej sytuacji, naraża nie tylko nas na kary finansowe i odpowiedzialność karną za dopuszczenie do szerzenia chorób zakaźnych, ale niestety również musimy mieś świadomość, że konsekwencje naszej decyzji poniosą nasi potencjalni goście, którym grożą także kary finansowe i odpowiedzialność karna - informuje Klubowa i Galimatjas.

Restauracja z Cieszyna przyjmuje klientów. Przyjechało 10 radiowozów policji

Jak się skończy otwarcie restauracji Bułkęs w Katowicach można łatwo przewidzieć, śledząc historię lokalu w Cieszynie „U Trzech Braci”. Właściciele restauracji zaprosili swoich klientów mimo obowiązujących obostrzeń.
Do restauracji Trzech Braci skierowano liczny oddział
Polska Policja

- Kilkudziesięciu policjantów i 10 radiowozów by podjąć próbę legitymowania kilku klientów lokalu Dzisiaj interweniowałem na miejscu - Policja właśnie wycofała się z Restauracji i okolic Teatru, jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendata Wojewódzkiego Policji w Katowicach – relacjonuje poseł na Sejm Przemysław Koperski, poseł na Sejm RP. KP Lewicy.

Restauracja „U Trzech Braci” nie poddaje się mimo prób zamknięcia lokalu przez sanepid. Właściciele zorganizowali zrzutkę na mandaty od sanepidu.

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search