Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rewitalizacja skweru w Załężu dobiegła końca

Rewitalizacja skweru dobiegła końca. Katowicki plac Londzina w Załężu przeszedł metamorfozę.

Co się zmieniło? Powstał tu plac zabaw, siłownia pod chmurką oraz miejsca do wypoczynku, a koszt rewitalizacji wyniósł 1,4 mln zł. Inwestycję udało się zrealizować dzięki 1,2 mln zł dofinansowania, które miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z kolei z budżetu państwa udało się zdobyć 141 tys. zł, a miasto dołożyło 70,4 tys. zł.

– W Katowicach powstało kolejne zielone miejsce spotkań, w którym mieszkańcy mogą nie tylko aktywnie i rodzinnie spędzać czas wolny, ale także aktywizować się w ramach wydarzeń, które będą tu mogły być organizowane po pandemii. Oprócz miejsca pod organizację wydarzeń mamy tu siłownię, strefę do szachów, strefę dla seniora, a także plac zabaw. Nasadzona została także nowa zieleń, która uzupełnia starodrzew. Miejsce jest zieloną oazą dla mieszkańców Załęża, którzy już dzisiaj mogą korzystać z tej przestrzeni, oczywiście w obecnej sytuacji z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Natomiast w samym parku zmodernizowano też ścieżki, a teren przystosowano pod organizację imprez plenerowych.

– Powstały tam strefy dostosowane do różnych grup wiekowych. Są trzy wejścia do parku: główne na osi historycznego założenia parkowego, północno-wschodnie od strony ul. Gliwickiej, przy przystanku autobusowym oraz wschodnie, od strony budynków mieszkalnych. Oś historyczna będzie pełniła funkcję edukacyjną – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

To jednak nie wszystko, a podczas spaceru będzie można łączyć przyjemne z pożytecznym. Dlaczego? Otóż wzdłuż ścieżki o tematyce historycznej stanęły tablice edukacyjne. Przesunięto też stojący tam pomnik i utworzona strefę rodzinną. Znajduje się tam plac zabaw oraz miejsce organizacji imprez plenerowych. Z kolei we wschodniej części parku umieszczono siłownię plenerową, stoliki do szachów.

fot. UM w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search