Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rozbiórka Hotelu Silesia. Nie ma już połowy budynku [ZDJĘCIA]

Rozbiorka Hotelu Silesia 02

Kultowy hotel Silesia znika w oczach. Ekipy rozbiórkowe rozebrały już około połowę budynku. Lada dzień cała reszta legnie w gruzach.

Rozbiórka hotelu trwa już trzeci tydzień. Prace weszły w decydującą fazę. Przy pomocy 110-tonowej koparki o zasięgu 42 metrów stopniowo wyburzany jest PRL-owski gmach. Wcześniej z obiektu zdemontowano okładziny azbestowe, a wnętrza opróżniono z wyposażenia oraz materiałów nadających się do ponownego wykorzystania. Prace rozbiórkowe mają potrwać do końca sierpnia, jednak obserwując ich postęp można spodziewać się, że dawny hotel wcześniej zniknie z powierzchni ziemi.

Hotel Silesia wybudowano w 1971 roku. Przyjmowano w nim gości do 2006 roku, gdy firma Orbis sprzedała go spółce Accor, właścicielowi takich marek jak Ibis, Novotel, Mercure, czy Sofitel. Ostatecznie odstąpiono od planów jego modernizacji i po raz kolejny wystawiono go na sprzedaż. Dawny hotel dwukrotnie zmieniał właściciela zanim trafił do portfela firmy Vastint, dewelopera specjalizującego się w budowie obiektów biurowych i hotelowych.

Nova Silesia Wizualizacja Thumb Medium250 0

Po wyburzeniu starego gmachu inwestor zamierza postawić na terenie pomiędzy Supersamem a Rynkiem dwa 14-piętrowe biurowce oraz hotel ze 144 pokojami. Powstały zespół będzie nosić nazwę Nova Silesia. Jego powierzchnia wyniesie 35 tys. m2. Budynki zaprojektowała znana polska pracownia architektoniczna APA Wojciechowski, która jest autorem m.in. kompleksu biurowego Francuska Office Center w Katowicach. Budowa prawdopodobnie rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć

Wyburzanie hotelu Silesia

Wyburzanie hotelu Silesia

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search