Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Jutro miała ruszać przebudowa skrzyżowania w Piotrowicach, ale wykonawca zmienił decyzję

Piotrowice

Niebawem kierowców poruszających się po Katowicach czekają utrudnienia. Szykuje się przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach i zmiana organizacji ruchu. Będzie szybciej i bardziej komfortowo. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiadomo. Wykonawca właśnie zmienił koncepcję.15 stycznia miał rozpocząć się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulic Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej. Informowano, że będzie się to wiązało ze zmianami w organizacji ruchu, które miały polegać za zawężeniu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Kościuszki. Jednakże wczoraj koncepcja projektowanej kanalizacji deszczowej uległa zmianie.

- O nowym terminie prac kanalizacyjnych poinformujemy Państwa zaraz po jego ustaleniu przez wykonawcę. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy – czytamy w komunikacie wydanym przez biuro prasowe UM w Katowicach.


Przypomnijmy, że to już kolejny etap prac prowadzonych na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w ramach inwestycji przebudowy węzła drogowego na DK81. Jak informuje katowicki magistrat, w ciągu ul. Armii Krajowej rozpoczną się prace kanalizacyjne.


- Od 15 stycznia wykonawca będzie prowadził prace kanalizacyjne wzdłuż ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Małachowskiego. W tym okresie fragment ul. Armii Krajowej będzie jednokierunkowy, dlatego kierowcy jadący od strony Ligoty będą prowadzeni objazdem ul. Małachowskiego. Ruch w kierunku Ligoty utrzymany będzie ul. Armii Krajowej – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

To jednak nie koniec czekających nas zmian, ponieważ po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne prace zarówno na drugiej połówce ul. Armii Krajowej, jak i od strony Piotrowic.


Inwestycja warta 67 mln zł obejmuje m.in. budowę dwupoziomowego skrzyżowania. Prace budowlane rozpoczęto na początku 2018 roku i zakończą się w trzecim kwartale tego roku.

- Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.


Dodatkowo, plany zakładają także budowę tunelu, który pozwoli kierowcom jadącym w kierunku Mikołowa (i w kierunku centrum Katowic z Mikołowa) na płynny przejazd przez skrzyżowanie. Powstanie też dwupasowe rondo, które pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami a Ligotą.


W stolicy województwa śląskiego prowadzonych jest obecnie wiele inwestycji drogowych. Jedną z nich jest przebudowa dwóch dużych węzłów drogowych na DK81. Niebawem drogowcy przystąpią do realizacji nowego etapu prac przy przebudowie węzła DK81/DK86.

fot. UM w Katowicach

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search