Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rusza nowe przedszkole na Brynowie

Tika W Katowicach

Na mapie Katowic pojawi się nowe przedszkole i żłobek. Tika, która od lat z powodzeniem działa w Bytomiu. Placówka ta jest przedszkolem integracyjnym z oddziałami specjalnymi. Dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla małych katowiczan!

Do tej pory TIKA posiadała placówki w Bytomiu przy ul. Lenartowicza 1 oraz Powstańców Warszawskich 14/31, jednakże wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do tego grona dołączy jeszcze przedszkole w Katowicach przy ul. Dworskiej 12 i kolejne w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 32.

Otwarcie przedszkola i żłobka w Katowicach nastąpi 2 września. Placówki te będą współfinansowane ze środków UE, dlatego też rodziców z pewnością ucieszy fakt, że przez okres trwania projektu, czyli od września 2019 do sierpnia 2020 czesne wyniesie zaledwie 390 zł. W oddziale katowickim czekają jeszcze wolne miejsca na przyszłych przedszkolaków.

- W Tice dzieci bawią się i wszechstronnie rozwijają, tak, aby były gotowe płynnie i ze spokojem przejść na poziom edukacji szkolnej. Przedszkolaki pracują zgodnie ze swoim potencjałem i wszystkie, także te rozwijające się w sposób nieharmonijny, wolniejszy lub przyśpieszony otrzymują nasze wsparcie - wyjaśnia dyrekcja przedszkola.

Tika czeka na dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Pociechy mają tu zapewnioną profesjonalną opiekę, ponieważ w skład kadry wchodzą wszechstronnie wykształceni pedagodzy, pedagodzy specjalni i specjaliści z dziedzin takich jak: psychologia, rehabilitacja, logopedia i neurologopedia, terapia SI czy terapia behawioralna i socjoterapia.

Maluchy mogą tutaj spędzić aktywnie czas od godz. 6:30 do 17.30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Placówki czynne są także w czasie ferii zimowych i w wakacje. Każde przedszkole posiada sale dydaktyczne, sale zabaw i sale rehabilitacyjne oraz minisale sportowe oraz ogród. Dużą uwagę przykłada się tu także do posiłków, które komponuje dietetyk firmy cateringowej.

Co zrobić, żeby zapisać dziecko do żłobka lub przedszkola? Należy odwiedzić stronę internetową przedszkola TIKA i wypełnić formularz rekrutacyjny. Można też wybrać się osobiście do sekretariatu przedszkola i przekazać wypełnioną kartę zgłoszenia. Warto zaznaczyć, że biuro projektu zarówno dla Bytomia, jak i dla Katowic mieści się przy ul. Teofila Lenartowicza 1 w Bytomiu i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search