Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rusza remont wiaduktu w Murckach

W poniedziałek, 17 lutego, w Katowicach szykują się kolejne utrudnienia w ruchu. Rusza bowiem przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86).Roboty prowadzone na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostaną wznowione. Przypomnijmy, że przerwano je pewien czas temu z uwagi na to, że wykonawca odstąpił od realizacji umowy. Tym samym został też obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

Jak informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta, w poniedziałek, 17 lutego, zostaną wznowione prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. W związku z tym konieczne jest zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Na czym będzie ona polegała?

- W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – precyzuje Ewa Lipka.

Taki stan rzeczy będzie obowiązywał przez około 3 miesiące. Co się zmieni w okolicy wiaduktu? Wybrany niedawno wykonawca inwestycji ma za zadanie m.in. naprawienie wadliwie wykonanej zaprawy. Co więcej, wypiaskuje on powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie.

fot.pixabay.com

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search