Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Ruszyła budowa wodnego placu zabaw w Katowicach. Powstaje na osiedlu Tysiąclecia

Previous Next

Ruszyła budowa kolejnego wodnego placu zabaw w naszym mieście. Ma powstać na osiedlu Tysiąclecia. Prace powinny zakończyć się w połowie maja.

Nowy wodny plac zabaw powstaje w rejonie ul. Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Inwestycja realizowana jest na osiedlu Tysiąclecia w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 2 065 170 zł.

– Wodny plac zabaw to przestrzeń umożliwiająca wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Pierwszy tego typu obiekt powstał w Dolinie Trzech Stawów i był pomysłem zgłoszonym w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dwa kolejne powstały w Piotrowicach i na Załężu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.  Ten na osiedlu Tysiąclecia, to ponownie inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bardzo mnie to cieszy, bo pokazuje, że mieszkańcy mają doskonałe narzędzie do realnego zmieniania swojego otoczenia. Poprzez Budżet Obywatelski powstają nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, tysiące książek trafiło do bibliotek. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Katowic, dzieci i młodzież mogą korzystać między innymi z wodnych placów zabaw – dodaje.

Będzie to już czwarta tego typu atrakcja w mieście. W Katowicach działają już trzy wodne place zabaw: przy dolinie 3 Stawów, przy ul. Gliwickiej 214 oraz przy zbiegu ulic zbieg ulic Radockiego i Biedronek w Piotrowicach.
Nowy wodny plac zabaw, podobnie jak te już istniejące, będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Obiekt będzie ogrodzony, otoczony murkiem z siedziskami i wyposażony w zaplecze sanitarne, oraz ławki i stojaki dla rowerów. Rozrywkę zapewnią urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Plac zostanie objęty monitoringiem. Będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Wszyscy na osiedlu Tysiąclecia i w okolicach czekaliśmy z niecierpliwością, aż rozpoczną się prace przy budowie wodnego placu zabaw, na który głosowaliśmy już w 2019 roku. Nie możemy doczekać się końca prac i mamy nadzieję, że dzieci spędzające lato w mieście będą mogły korzystać z tej niebywałej atrakcji oraz, że nie przeszkodzi nam w tym pandemia i wodny plac zabaw zostanie normalnie uruchomiony – mówi Agnieszka Piątek, inicjatorka powstania wodnego placu zabaw.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search