Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Rząd wprowadził nowe restrykcje. Z domu wyjdziemy tylko po zakupy spożywcze i do apteki

Konfapremiera

9 zmarłych, 774 zakażonych, w tym 82 przypadki w województwie śląskim – to statystyka związana z epidemią koronawirusa w Polsce. Wirus nadal rozprzestrzenia się w naszym kraju. Rząd postanowił wprowadzić kolejne restrykcje, żeby zatrzymać Polaków w domach. Co się zmieni?


Od środy, 25 marca, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu. Dozwolone będą jedynie wyjścia do sklepu, apteki i do pracy. Działania te mają zapobiec w dalszym rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Co się jeszcze zmieni?

Wprowadzono także kolejny limit wiernych przebywających w jednym czasie w kościołach. Od tej pory w świątyni będzie mogło przebywać jedynie siedem osób. Niedawno ograniczono kursowanie komunikacji miejskiej, wprowadzając sobotnie rozkłady jazdy. Niebawem pojawią się kolejne zmiany.
- Będą to ograniczenia, które będą dotyczyć każdego z nas – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. – Wszystkie sprawy, poza najbardziej niezbędnymi, wyjściem do sklepu, do apteki, wyprowadzeniem psa na spacer, odłóżmy na później. Obecna sytuacja wymaga od nas dziś dużej dyscypliny, wspólnie jesteśmy wstanie wyhamować przyrost zakażeń – zaznaczył premier i dodał: - Podejmujemy te decyzję, aby kupić sobie czas i przygotować się.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia związane z ograniczeniem pracy galerii handlowych, działalności lokali gastronomicznych i rozrywkowych nadal obowiązują. - Jeśli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Tym samym obwieścił wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami.

- Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć. Wiem, że to jest trudny czas, ale myślę, że tyle jesteśmy w stanie zrobić. Bardzo proszę, zostańmy w domu – zaapelował minister.

Ograniczenie to będzie obowiązywało do 11 kwietnia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search