Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Samolot z Wuhan po raz drugi na lotnisku Katowice Airport

Samolot Z Wuhan

Samolot z Wuhan kolejny raz lądował na lotnisku Katowice Airport. Jest największym na świecie samolotem towarowym. Lot był już jedenastą komercyjną operacją An-124 „Rusłan” w historii pyrzowickiego lotniska.

Samolot z Wuhan w Pyrzowicach

Samolot należy do ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines. Przyleciał do Pyrzowic w poniedziałek, 7 grudnia z chińskiego Wuhan, po drodze zatrzymał się po paliwo w Ałmatach oraz Baku. 

"Lew" wylądował w KTW o godzinie 13:09. Po rozładunku, odpoczynku załogi i zatankowaniu około 180 000 litrów paliwa o godzinie 1:13 odleciał rejsem technicznym („na pusto) do Japonii, na tokijskie lotnisko Narita. Bezpośredni rejs trwał 12h 30 min - czytamy na stronie Katowice Airport. 

700 metrów sześciennych sprzętu medycznego

Samolot przetransportował 700 m³ sprzętu medycznego: maski tlenowe, dreny tlenowe, pulskoksymetry, termometry bezdotykowe, kombinezony ochrony biologicznej. Jak informuje zabrzańska firma ZARYS, która zleciła transport, od początku 2020 roku drogą powietrzną dotarło do Polski ponad 22 tys. m³ produktów medycznych wspomagających walkę z koronawirusem.

- Sprowadzony do kraju jednorazowy sprzęt medyczny jest objęty gwarancją jakości marki ZARYS. Wyroby powstały zgodnie z wymaganiami dotyczącymi produkcji środków ochrony indywidualnej oraz artykułów medycznych. Firma ZARYS podlega kontroli jakości zgodnej z normami ISO13485:2016 – informuje zabrzańska firma.

fot. Katowice Airport

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search