Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Samolot z Wuhan wylądował na lotnisku Katowice Airport. Transportował sprzęt medyczny

Previous Next

Samolot z Wuhan lądował na lotnisku Katowice Airport. To jeden z największych na świecie samolotów transportowych An-124 „Rusłan”.

Samolot z Wuhan w Pyrzowicach

Samolot należy do ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines. Przyleciał do Pyrzowic w poniedziałek, 23 listopada z chińskiego Wuhan, po drodze zatrzymał się po paliwo w Ałmatach oraz Baku.

Na zlecenie zabrzańskiej firmy ZARYS International Group – wytwórcy oraz dostawcy podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego, na pokładzie An-124 przyleciało około 700 metrów sześciennych, czyli ok 116 ton, sprzętu medycznego. Ładunek składał się z kombinezonów ochronnych, masek FFP3 o właściwościach antywirusowych i antybakteryjnych, masek tlenowych, fartuchów chirurgicznych, a także pulsoksymetrów i termometrów bezdotykowych.

- ZARYS International Group zdecydował się na realizację kolejnych lotów czarterowych koniecznych aby uzupełnić zapasy magazynowe i zapewnić utrzymanie łańcucha dostaw dla polskiej służby zdrowia – czytamy na stronie zabrzańskiej firmy

Sprzęt medyczny dostarczony w ciągu 7 dni

Jak informuje ZARYS International Group, wybór samolotu jako środka transportu nie był przypadkowy. Liczył się przede wszystkim jak najkrótszy czas dostarczenia towaru.

- Czas trwania tej operacji logistycznej od momentu przyjęcia towaru na lotnisku w chińskim Wuhan do chwili wyładunku zajął około 7 dni. Dla porównania, w przypadku drogi morskiej towar dociera do Polski z Chin po 8 tygodniach, czyli około 56 dniach, natomiast szybszy transport kolejowy zajmuje nawet miesiąc – informuje ZARYS International Group.

fot. Śląskie. Pozytywna Energia 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search