Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Senior jadąc na hulajnodze zderzył się z tramwajem

Hulajnoga
W poniedziałek, 28 października, 77-latek jadący na elektrycznej hulajnodze zderzył się z tramwajem. Do zdarzenia doszło około godz. 13.30, na ul. Św. Jana w Katowicach.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz załoga karetki pogotowia. Jak się okazało, senior przeżył czołowe zderzenie z tramwajem, ale w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 55-letniego motorniczego. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Jak wyjaśnia oficer prasowy katowickiej policji, w obecnym stanie prawnym elektryczne hulajnogi nie spełniają przesłanek żadnej kodeksowej kategorii pojazdu pomimo tego, że potrafią rozpędzić się do prędkości ponad 30 km/h. Z kolei ich użytkownicy są traktowani jako piesi, dlatego powinni poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli pobocza nie ma lub czasowo nie można z niego korzystać, jadący na elektrycznej hulajnodze może poruszać się jezdnią, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania pojazdowi.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search