Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Silne wstrząsy w kopalni Murcki-Staszic. Zatrzęsło domami w Katowicach

Sejmograf

Potężne wstrząśnięcie w Katowicach. Około godz. 11.00 doszło do dwóch silnych wstrząsów w kopalni Murcki-Staszic. Polska Grupa Górnicza wyjaśnia, że były to zaplanowane, profilaktyczne działania. 

Dzisiaj mieszkańcy Katowic około godziny 11.00 odczuli dwa silne wstrząsy. 

Potężne tąpnięcie w Katowicach! Na ósmym piętrze naszego budynku słychać było głuchy dźwięk jakby budynek osiadał, potem się chwiał długo, było to o 11:03. Druga fala przyszła minutę później, tak mocno zachwiała budynkiem że trzeszczały okna i drzwi - czytamy wpis jednego z mieszkańców Katowic na portalu społecznościowym. 

Polska Grupa Górnicza wyjaśnia, że wstrząsy miały miejsce w kopalni Murcki-Staszic i były skutkiem profilaktycznych działań. 

Pierwszy wstrząs miał miejsce w Kopalni Murcki-Staszic o godzinie 11.03 - wyjaśnia Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej. - Chwilę później nastąpił drugi wstrząs o godz. 11.04. Były to działania profilaktyczne kopalni Mrucki-Staszic związane ze strzelaniem, aby uniknąć naprężeń przy ścianie 3 BS. Załoga była wycofana kilometr dalej, nikomu się nic nie stało. Działania były pod kontrolą i zaplanowane - zapewnia. 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search