Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Siłownie będą otwarte od soboty? Premier mówi stanowcze NIE

Silownia1

Siłownie będą otwarte już w tę sobotę? Była iskierka nadziei, niestety szybko zniknęła. Branża fitness co prawda podjęła temat z Jarosławem Gowinem, ale premier Mateusz Morawiecki i sanepid są mówią stanowcze „nie”.

Przez nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jakie rząd wprowadził w ubiegłym tygodniu w całej Polsce zamknięto baseny, siłownie i kluby fitness. 
Poczynania rządu skrytykowała dzień później sama Otylia Jędrzejczak, która przedstawiła swoje stanowisko w rozmowie z wicepremierem Piotrem Glińskim i sekretarzem stanu Anną Krupką.

Protest nie pomógł

W sobotę odbył się protest branży fitness. Najwięcej uczestników zebrało się w Warszawie. Protestujący przypominali, że wysiłek fizyczny to zdrowie, o które powinniśmy dbać, szczególnie w czasach pandemii.

Była iskierka nadzei 

Jarosław Gowin spotkał się z przedstawicielami branży fitness w poniedziałek. Była iskierka nadziei.

- Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Adam Śliwiński, przedstawiciel branży fitness.

Siłownie dalej zamknięte 

Niestety, tak się nie stanie. Jak podaje RMF FM, właściciele tych firm mogą jedynie liczyć na zawieszenie płacenia składek ZUS i podatków. Otrzymają również pomoc, która będzie polegała na dofinansowaniu zatrudnienia i na rekompensowaniu strat. Ma być w nią zaangażowany państwowy Polski Fundusz Rozwoju. 

Wcześniej pisaliśmy: 

Baseny i siłownie otwarte. Nowe zasady

Godziny dla seniorów i lockdown branży fitness. Do rządu trafiła interpelacja w tej sprawie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search