Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Sklep socjalny Spichlerz w Katowicach otwarty dla większego grona

Spichlerz

Ze sklepu socjalnego w Katowicach będzie mogło korzystać większe grono. Zwiększono kryterium dochodowe, dzięki czemu w Spichlerzu może zrobić zakupy więcej osób.

Przypomnijmy, że sklep socjalny Spichlerz został otwarty na początku grudnia 2020 roku na osiedlu Tysiąclecia. Jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Ceny tu zwalają z nóg – oczywiście w pozytywnym sensie. Przykładowo chleb czy serek wiejski możemy tu kupić za 50 gr. 

Nie każdy jednak może robić zakupy w sklepie. Uprawnieni są tylko ci, którzy mają skierowanie skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej mogli je otrzymać ci, których dochód maksymalnie wynosił 1402 zł w przypadku osoby samotnej lub 1056 zł w przeliczeniu na każda osobę w rodzinie.

Kto teraz może robić zakupy w sklepie socjalnym w Katowicach? 

Teraz ze sklepu może korzystać więcej osób, ponieważ zwiększono kryterium dochodowe. W tej chwili skierowanie mogą otrzymać ci, których dochód nie przeprkacza 250% kryterium dochodowego (1 752,50 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1 320,00 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie)

W sklepie socjalnym w Katowicach jest klubo-kawiarnia

Przypomnijmy, że oprócz zakupów w sklepie socjalnym w Katowicach będzie można również skorzystać z klubo-kawiarni. Powstała ona w dużej mierze z myślą o seniorach w wieku 60+ senioralnych działających aktywnie i regularnie na terenie miasta Katowice (np. w Klubach Seniora, fundacjach, stowarzyszeniach, Uniwersytecie III Wieku).

Gdzie znajduje się sklep socjalny w Katowicach?

Sklep socjalny „Spichlerz” znajduje się w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 w tym obowiązują godziny dla seniorów 10:00-12:00.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search