Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Sklep socjalny w Katowicach Spichlerz już otwarty. To pierwszy tego typu sklep w Polsce

Spichlerz

W Katowicach otwarto sklep socjalny, w którym osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej mogą kupić produkty spożywcze oraz środki do higieny. To pierwszy taki sklep w Polsce!

To zupełna nowość! 10 grudnia otwarto w Katowicach pierwszy w Polsce sklep socjalny. Jego prowadzeniem będzie zajmowała się organizacja pozarządowa z naszego miasta – Fundacja Wolne miejsce. To właśnie ona zajmuje się coroczną organizacją wigilii czy śniadań wielkanocnych dla samotnych osób. Koordynuje również dostarczanie posiłków potrzebującym w takcie pandemii.

Kto może korzystać ze sklepu socjalnego?

Zakupy w sklepie socjalnym w Katowicach mogą robić katowiccy seniorzy oraz osoby i rodziny, które mieszkają w naszym mieście i są w trudnej sytuacji ekonomicznej – dochód nie powinien przekraczać 200 % kryterium dochodowego (1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, 1 056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie).

W sklepie socjalnym w Katowicach jest klubo-kawiarnia

Oprócz zakupów w sklepie socjalnym w Katowicach będzie można również skorzystać z klubo-kawiarni. Powstała ona w dużej mierze z myślą o seniorach w wieku 60+ senioralnych działających aktywnie i regularnie na terenie miasta Katowice (np. w Klubach Seniora, fundacjach, stowarzyszeniach, Uniwersytecie III Wieku).

Gdzie znajduje się sklep socjalny w Katowicach?

Sklep socjalny „Spichlerz” znajduje się w #Katowice przy ul. Tysiąclecia 82. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 w tym obowiązują godziny dla seniorów 10:00-12:00.

fot. Marcin Krupa/fb

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search