Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Śląskie wspiera Ukrainę w walce z COVID-19

Pomoc Dla Ukrainy

Przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, Sejmiku Śląskiego, a także rządu zainaugurowali akcję pomocową dla Ukrainy „Solidarni w walce z COVID-19”.

Środki ochrony osobistej, artykuły szkolne i słodycze dla najmłodszych znajdzie się w ok. 200 paczkach jakie z województwa śląskiego trafi na Ukrainie. Wszystko za sprawą zainaugurowanej właśnie akcji „Solidarni w walce z COVID-19”, za którą oprócz samorządu województwa stoi również Fundusz Górnośląski S.A. oraz Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Paczki mają trafić w szczególności do mieszkańców obwodów partnerskich województwa śląskiego – lwowskiego i żytomierskiego.

Sytuacja epidemiologiczna na Ukrainie jest dzisiaj trudna. Ta akcja jest naszym gestem solidarności z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy - powiedział w rozmowie z Radiem Katowice marszałek Jakub Chełstowski.

W inauguracji zainicjowanej przez Fundusz Górnośląski akcji wziął udział także wicemarszałek Wojciech Kałuża, minister środowiska Michał Woś, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak oraz radna Sejmiku Śląskiego Maria Materla i prezes Funduszu Górnośląskiego S.A. Krystian Stępień.

Warto wspomnieć, że Fundusz - jednostka podległa samorządowi województwa śląskiego - od kwietnia 2020 r., dzięki środkom europejskim, realizuje projekt „Zakup środków ochrony osobistej dla podmiotów leczniczych”. Celem jest ograniczenie negatywnych skutków COVID-19 oraz wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego w województwie śląskim przez wsparcie placówek ochrony zdrowia w regionie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search