Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Sobotnie podtopienia – Kiedy naprawiony zostanie zjazd na ul. Roździeńskiego? [FILMY]

67551116 2549517311775416 7157854227631439872 O 768x1024

Katowice zamieniły się w sobotę w kąpielisko. Kierowcom i mieszkańcom jednak nie było do śmiechu.

27.07.2019 spadło w 1 dzień 80 mm deszczu. To tyle, ile przeciętnie padało w ostatnich latach w ciągu miesiąca! Zalało tunel w centrum oraz zjazd przy Ikei na al. Roździeńskiego. Woda sięgała wysokości znaków drogowych. Ewakuować trzeba było także klientów sklepu.

Woda z „jeziorka”, jak niektórzy żartobliwie nazywali stojącą wodę przy markecie, już opadła. Niestety dalej nie można tamtędy przejechać, ponieważ droga wymaga natychmiastowego remontu. Może to potrwać nawet kilka dni.

Problemy miały także: Supersam i Galeria Katowicka. W tej drugiej, woda pojawiła się na najniższym poziomie parkingu. Z kolei z Supersamu, podobnie jak z Ikei, ewakuowano ludzi.

 

autor: AMOK

W internecie można się spotkać także ze zdjęciami podtopionych samochodów. Całkowicie zalało pojazdy na parkingu przy ul. Saint Etienne. Wielu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne. Jeśli taką znajdziemy, to możemy przynieść ją do najbliższego komisariatu lub wydziału komunikacji.

Sierż. szt. Maciej Bajerski z komendy miejskiej mówi, że Policja stara się ustalić właścicielu utraconych tablic, które przynoszą mieszkańcy. Jeżeli kontakt jest utrudniony, wysyła je do wydziałów komunikacyjnych miast, w których samochody zostały zarejestrowane.

autor: HATAMOTO22

W całym województwie odnotowano ponad 400 interwencji, z czego około połowy w stolicy województwa. Ulewa spowodowała zamknięcie ruchu na odcinkach Drogowej Trasy Średnicowej i miejscami wylanie Rawy.

Zaistniałe trudności, wyzwoliły w ludziach, chęć pomocy. Np. w kościele dominikanów zalało salki umieszczone w piwnicach. Dzięki powiadomieniu parafian za pomocą facebooka, ludzie szybko przyszli ratować pomieszczenia kościelne.

Ponadto wyłączone z użytku są trzy przystanki autobusowe: w kierunku Sosnowca przy Castoramie i w kierunku Katowic przy Agata Meble oraz przy Ikei.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search