Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Specjalna infolinia dla katowickich Seniorów

srebrny-telefon.jpg

Srebrny Telefon to kolejna inicjatywa stworzona z myślą o seniorach. Jakich informacji zasięgniemy dzwoniąc na infolinię?

Srebrny Telefon dla Seniora

W obecnych czasach, by zasięgnąć jakichkolwiek informacji jesteśmy zmuszeni czekać w długich kolejkach w urzędach lub przeszukać dziesiątki stron internetowych. Seniorzy, to grupa osób często schorowanych lub nie mających dostępu do Internetu. Aby temu zaradzić ruszyła infolinia dla Seniorów, która ma za zadanie poinformować ich o dostępnych formach pomocy. Wystarczy zadzwonić pod numer:  32 251 69 00 (czynna od pon. do pt. w godz. 9-15) bądź podejść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 17 w Katowicach (pok. nr 2), gdzie działa Srebrny Telefon.

Jakie informacje uzyskamy dzwoniąc na infolinię?

Seniorzy mogą uzyskać tam informację obejmujące tematy: wsparcia finansowego, pomocy niepieniężnej (w tym usług opiekuńczych), szerokiego zakresu poradnictwa dla osób w wieku senioralnym i projektów społecznych. Telefon służy również pomocą w indywidualnych sprawach seniorów. Poprzez infolinię możemy również zgłosić potrzebę skorzystania ze „Złotej Rączki”, która oferuje pomoc przy drobnych pracach naprawczych takich jak: naprawa spłuczki, wymiana żarówki, wymiana/naprawa kranów itp.

Seniorzy mogą również skorzystać z Telefonu Zaufania. Jest on przeznaczony dla osób powyżej 60 roku życia, którzy potrzebują rozmowy i wsparcia. By skorzystać z tej pomocy należy zadzwonić pod nr: 796 970 686. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search