Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Spełnij marzenie z dzieciństwa i zostań motorniczym!

Tramwaje Śląskie S.A. oferują bezpłatny kurs motorniczego tramwaju. Po zaliczeniu końcowego egzaminu uczestnicy mają zagwarantowaną posadę w firmie o 100-letniej tradycji. Kto może przystąpić do kursu i jak wygląda praca motorniczego?

Praca tramwajarza

By zostać motorniczym należy przede wszystkim ukończyć specjalny kurs, uprawniający do jazdy tym pojazdem i podsiadać prawo jazdy kategorii B. Bycie tramwajarzem to ciężki kawałek chleba. Pracownicy często rozpoczynają swój dzień o 3 rano, ponieważ pierwsze dzienne kursy zaczynają się o godzinie 4. Kierowanie tramwajem to odpowiedzialne zajęcie. Każdego dnia motorniczy przewozi setki osób, a w wielkich aglomeracjach nawet kilka tysięcy. Osoby na tym stanowisku muszą cechować się niezwykłą spostrzegawczością oraz szybką reakcją na bodźce. Kierowca musi być czujny, ponieważ nigdy nie wiadomo co wydarzy się na drodze.

Motorniczy często spotykają się również z różnymi obelgami. Spóźnienie tramwaju najczęściej jest wywołane przez korki bądź awarię wagonu, a nie przez zaniedbanie kierowcy. Co ciekawe, przed II wojną światową tylko mężczyźni mogli kierować tramwajem. Dziś ten zawód mogą wykonywać również kobiety. By zostać motorniczym kandydaci muszą spełnić kilka wymogów dotyczących sylwetki: wzrost osób ubiegających się o prace powinien wahać się między 160 a 190 cm, natomiast waga nie powinna przekroczyć 130 kg.

Bezpłatny kurs motorniczego

Wymagania stawiane kandydatom są niewielkie. By zapisać się na bezpłatny kurs należy mieć ukończone 21 lat i posiadać wykształcenie minimum zawodowe. Osoby, które pozytywnie ukończą kurs i uzyskają uprawnienia do kierowania tramwajem mają zagwarantowaną pracę w spółce Tramwaje Śląskie S.A. Jakim obowiązkom będą musieli sprostać przyszli motorniczy? Podstawowym zajęciem jest prowadzenie i obsługa tramwaju zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym oraz przepisami wewnętrznymi . Motorniczy jest zobowiązany również do prowadzenia sprzedaży biletów jednorazowych w czasie godzin pracy. Osoba kierująca tramwajem musi być ubrana w strój służbowy, realizować kursy zgodnie z rozkładem jazdy oraz charakteryzować się wysoką kulturą osobistą.

Co oferuje praca w spółce Tramwaje Śląskie S.A?

Pracownicy mają zapewnione bezpłatne szkolenia na warunkach określonych w przepisach wewnętrznych spółki Tramwaje Śląskie S.A. Zatrudnienie jest stabilne, oparte na podstawie umowy o pracę na pełen etat. Wynagrodzenie stała się z części podstawowej plus premie. Pracodawcy oferują również szereg benefitów i dofinansowań.

Jakie papiery należy złożyć by zapisać się na kurs?

Wymagane są następujące dokumenty: podanie o przyjęcie na kurs, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i oświadczenie o braku orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Papiery należy złożyć w terminie do 9.09.2020r. W Dziale Kadr i Szkolenia w Chorzowie, ul. Inwalidzka 5, II piętro, pokój nr 29.

fot. tram-silesia.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search