Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Stadion Śląski i AWF Katowice współpracują. Studenci mogą trenować na stadionie

Awf Stadion Slaski

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach nawiązała współpracę ze Stadionem Śląskim. Przedstawiciele obu instytucji podpisali list intencyjny w tej sprawie. Działania mają skupiać się na wzajemnej promocji i stworzeniu nowych możliwości rozwoju dla śląskiego sportu.

- Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to uczelnia z wyjątkową historią i z wieloma wybitnymi absolwentami. Posiada też ogromne perspektywy rozwoju. Potencjał tego miejsca to jego zaplecze szkoleniowe, jak i doświadczenie pracowników. Razem z możliwościami infrastrukturalnymi oraz organizacyjnymi Stadionu Śląskiego otwiera to nowe możliwości dla rozwoju śląskiego i polskiego sportu. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy młodym sportowcom wyjątkowe warunki do treningów, ale też do występów – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Współpraca Stadionu i Akademii ma skupiać się także na wzajemnych działaniach promocyjnych oraz wizerunkowych. Nie wykluczone, że już niebawem AWF wraz ze Staidonem Śląskim będą organizować wspólne iventy.

- Dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim zyskamy nowe możliwości na organizację niezapomnianych wydarzeń. Cieszy mnie to, że efekty naszych działań odczują bezpośrednio nasi studenci i młodzi sportowcy. To oni i ich korzyści powinny i zawsze będą w centrum naszej uwagi – mówi rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras. – Ze Stadionem Śląskim łączy nas także bogata historia, na kartach której pojawia się wielu wybitnych sportowców. Część naszych działań skupi się na tym, aby wzajemnie promować ten aspekt naszych instytucji – dodaje rektor AWFu. 

Przedstawiciele obu stron zapowiadają, że podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok, aby umacniać relacje pomiędzy podmiotami. Efekty porozumienia będą widoczne wkrótce. Informacje o nich będzie można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Stadionu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

fot. AWF

Zobacz więcej:

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search