Heading article

Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Stawki za parkowanie w Katowicach znacznie wzrosną

Platne Parkowanie Katowice

Podwyżka za parkowanie w Katowicach była zapowiedziana od dawna, tym razem wygląda na to, że już niebawem wejdzie w życie. Stawki mają wzrosnąć o 50%, jednak nie dla wszystkich. Mieszkańcy Katowic mogą liczyć na zniżki.

Chociaż władze miasta już od dłuższego czasu zapowiadają podwyżkę opłat za parkowanie w Katowicach, jeszcze do tego nie doszło. Tym razem ma być inaczej, bo już przygotowano projekt zmian w Strefie Płatnego Parkowania w centrum miasta. Będzie znacznie drożej dla osób spoza Katowic.

Obecnie do Katowic w ciągu doby wjeżdża średnio 123 tys. pojazdów z rejestracjami miast ościennych. Stąd decyzja o przemodelowaniu polityki parkingowej w mieście. Nadrzędnym celem zmian jest zachęcenie osób przyjeżdżających spoza Katowic, do korzystania z komunikacji publicznej i centrów przesiadkowych. Projekt nowej uchwały parkingowej w dużej mierze ma wpłynąć na rotację pojazdów – informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Dzięki temu mieszkańcy załatwiając sprawy w centrum mieli gdzie zaparkować pojazd i nie musieli szukać miejsca przez kilkanaście minut a osoby zamieszkujące centrum będą mogli parkować samochody pod swoimi domami – dodaje.

Stawki za parkowanie w Katowicach wzrosną o 50%

Planowane jest podniesienie stawek za postój na miejskich parkingach. Pierwsza godzina parkowania ma kosztować 3 zł, druga godzina 3,6 zł, trzecia 4,2 zł. Każda kolejna godzina parkowania to zł. W związku ze zrealizowaną modernizacją techniczną systemu poboru opłat możliwa jest płatności kartą lub gotówką a także za pomocą aplikacji mobilnych: SkyCash, mPay, Pango, moBilet, ePark. Dla katowiczan przewidziane są niższe opłaty. 

fot. UM Katowice 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

24KATO Logo

Search